گروه تولیدی شیکودک

تفاوت مبل تختخواب شو با تخت تاشو ویژگی‌های آنها

مبل‌های تختخواب شو و یا تخت خواب‌هایی که تا می‌شوند، هر دو برای خانه‌های کوچک بسیار کاربردی هستند. اما شاید سوالی که در این رابطه بوجود آید این است که این دو مورد چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟ در این مطلب از مجله مبل و دکوراسیون توکامگ به این سوال، یعنی تفاوت مبل تختخواب شو با تخت تاشو پاسخ خواهیم داد. با ما همراه باشید.

حتما تا به حال در منزلتان با مشکل کمبود جا مواجه شده‌اید. این مشکل خصوصا برای خانه‌هایی با متراژ پایین بسیار پیش می‌آید. داشتن یک اتاق خواب کوچک که نتوانید هم تختخواب و هم وسایل دیگر را در آن جای دهید، یا عدم داشتن اتاق مهمان برای خانواده‌هایی که بیشتر اوقات یک مهمان دارند که شب را در خانه آن‌ها می‌گذراند، می‌تواند بسیار آزار دهنده باشد. به خصوص امروزه که متراژ خانه‌ها روز به روز کوچک و کوچک‌تر می‌شود، این مشکل بیش از پیش محسوس و قابل درک است.

گاهی نیز دانشجویان مجبور به اجاره سوییت‌هایی می‌شوند که تنها یک اتاق دارد و باید به طور همزمان از آن به عنوان اتاق نشیمن، اتاق مطالعه و اتاق خواب استفاده کنند. البته این مشکلات ابدا غیرقابل حل نیست و پیشنهاد ما برای افرادی با چنین مشکلاتی، مبل تختخواب شو و یا تخت تا شو است. ولی پیش از هر چیز باید به این نکته بپردازیم که ویژگی‌های این دو مدل مبلمان و در واقع تفاوت مبل تخت خواب شو با تختخواب تاشو در چیست.

مبل تختخواب شو با تخت تاشو چه تفاوتی دارد؟

تفاوت مبل تختخواب شو با تخت تاشو کاملا مشخص است. ولی برای اینکه این دو را کاملا از هم متمایز کنیم به شرح مفصل ویژگی‌های این دو نوع مبلمان می‌پردازیم

مبل تختخواب شو

تفاوت مبل تختخواب شو با تخت تاشو

همانطور که از نامش پیداست، مبل تختخواب شو به مبلی می‌گویند که هم مبل است و هم تختخواب. اینکه این مبلمان اول مبل باشد یا تختخواب، به کارایی مبلمان و هدف شما از استفاده از چنین مبلمانی بستگی دارد.

بیشترین موارد استفاده از این نوع مبلمان، در خانه‌هایی است که اتاق میهمان ندارند. گاهی مهمانی ممکن است شب را در خانه شما بگذراند و نیاز به یک یا چند تخت اضافی داشته باشید. یا ممکن است دانشجو باشید و در سوییت کوچکی زندگی کنید که تنها یک اتاق دارد و شما مجبور باشید از آن یک اتاق به عنوان اتاق نشمین، اتاق خواب و اتاق کار یا مطالعه استفاده کنید. مبل تختخواب شو یکی از بهترین گزینه‌ها برای حل چنین مساله‌هایی است.

 

تخت تاشو

تخت تا شو، به تختی می‌گوییم که کاربرد اصلی آن تخت است. این نوع تخت جمع شونده است و انواع مختلفی دارد.

 

 

همانطور که مشاهده کردید، تفاوت مبل تختخواب شو با تخت تاشو کاملا واضح است. اولی مبلی است که به تخت تبدیل می‌شود و دومی تختی است که جمع می‌شود و می‌تواند به میز تحریر یا دیگر مبلمان هم تبدیل شود.

تنها مساله‌ای که باید در مورد تفاوت مبل تختخواب شو با تخت تاشو بدانید این است که مکان استفاده آن‌ها تقریبا با هم تفاوت دارد. از مبل تختخواب شو می‌توان در اتاق خواب یا اتاق نشمین استفاده کرد، ولی از تخت تا شو تنها می‌توان در اتاق خواب استفاده کرد. البته مدل‌های فنری تختخواب تاشو را نیز می‌توانید برای مهمان‌ها در اتاق نشمین استفاده کنید.

نظر شما در مورد تفاوت مبل تختخواب شو با تخت تاشو چیست؟ به نظر شما کدامیک برای خانه شما مناسب‌تر است؟ با کمال میل منتظر خواندن نظرات مفید و الهام بخش شما عزیزان شیکودکی در این باره هستیم.

 

اشتراک:

گذاشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X